Revoluce ve středním školství má počkat až po volbách

pondělí 21. října 2019 ·

„Struktura oborů vzdělání by měla být více sladěna s potřebami zaměstnavatelů a lépe odpovídat předpokládanému dlouhodobému uplatnění absolventů na trhu práce,“ konstatoval v reportáži Deníku Jan Chuchler z krajského úřadu Středočeského kraje. Po tom, aby byli absolventi lépe připraveni pro úkoly, s nimiž se budou setkávat v praxi, volají i zaměstnavatelé – stejně jako třeba zástupci hospodářské komory. Změny by měla přinést právě chystaná reforma, jež se podle slov krajského radního pro oblast školství Zdeňka Seidla (ČSSD) neobejde ani bez bolestných kroků.
Na ty však během nejbližšího roku zřejmě nedojde. Jestliže Seidl s několika předkládanými návrhy změn narazil na nesouhlas v krajském zastupitelstvu, konstatoval, že jeho tým připraví návrh nové koncepce, nicméně na vlastní školskou revoluci má v kraji dojít až v příštím volebním období. 

Jedním z hlavních témat předcházejících krajským volbám se tak nepochybně stanou debaty kolem slučování škol a jejich případného rušení. Zřizovatelem většiny středních škol v regionu je právě kraj.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.