Proměna škol: Kraj si chce vychovat IT odborníky i bytové designéry

pátek 20. září 2019 ·

Třídy pro budoucí experty na informační technologie, robotiku nebo odborníky na bytový design otevřou v příštím školním roce střední školy ve Zlínském kraji. Jeho vedení tak reaguje na poptávku trhu. Změna se týká dvou škol. Robotiku nabídne Střední průmyslová škola polytechnická ve Zlíně. „O takto vzdělané lidi mají zaměstnavatelé velký zájem,“ vysvětlil krajský radní odpovědný za školství Petr Gazdík. „Škola má navíc vybavení na špičkové úrovni a zároveň kvalifikované vyučující.“ Informuje MF DNES.


Petr Gazdík (psp.cz)
Obor s oficiálním názvem Informační technologie kombinuje robotiku pro průmyslovou výrobu a IT specializace. Absolventi mohou pokračovat ve studiu na vysokých školách. Přímo návazné obory nabízí mimo jiné i zlínská Univerzita Tomáše Bati.

Nebo nastoupí do praxe, třeba jako správci počítačových sítí, vývojáři aplikací či mohou testovat software. „Na základní úrovni se naučí mimo jiné navrhovat a sestavovat počítače, konfigurovat operační systémy a počítačové sítě nebo zabezpečovat data před zneužitím či zničením,“ objasnil ředitel školy Jiří Charvát.

Druhý z oborů, který kraj v příštím roce otevře, je tady vůbec poprvé. Střední průmyslová škola nábytkářská a obchodní v Bystřici pod Hostýnem bude vyučovat Bytový design. Jde o takzvaně jedinečný obor, to znamená, že jeho otevření musel kraj prosadit napříč všemi ostatními. „Nebylo to zcela snadné, protože se předpokládá, že stáhne studenty ze širokého okolí,“ uvedl Gazdík. „Nakonec jej ale na Asociaci krajů schválili.“


Celý text naleznete v MF DNES

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.