Lesní škola v Anglii naučí děti žít bez elektřiny. Budou obdělávat půdu a chovat lamy

neděle 1. září 2019 ·

V hrabství Norfolk na východě Anglie vznikne lesní škola s alternativní vyučovací metodou. Děti se budou starat o zemědělskou půdu a šestičlenné stádo alpak. Praktické vyučování bude venku, teorie pak v mongolských jurtách a dřevěných přístřešcích bez světla a elektřiny. Nové lesní centrum by se mělo stát útočištěm pro všechny, kterým nevyhovuje běžné studijní prostředí. Nabídne kurzy pro děti, teenagery se specifickými poruchami učení i dospělé, kteří žijí na okraji společnosti. Informuje deník Aktuálně.


Jedním z cílů alternativního vzdělávání je podpořit u dětí vztah k přírodě a ukázat jim jiný způsob života, než je trávení času u obrazovek a počítačů. Na farmě se budou muset obejít bez jakýchkoli technologií. Škola bude otevřená od osmi hodin ráno do pěti odpoledne každý všední den.

Benefitem budou aktivity mimo školní docházku, do kterých se bude moct zapojit kdokoli a kdykoli celých sedm dní v týdnu. Heslem projektu je ve "zdravém těle zdravý duch", fyzickou aktivitou tedy děti posílí i svou psychiku, která jim v budoucnu pomůže řešit obtížné životní situace s větším nadhledem.


Celý text naleznete zde

6 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
1. září 2019 v 6:48  

Nějak jsem nepochopil jestli se jedná o školu, nebo o centrum volného času...

Jinak teoretická příprava potmě je hodně silné kafe i na aktuálně...


laimes řekl(a)...
1. září 2019 v 9:40  

u nás v beskydech bude s těmi lamami problém,myslíte,že by stačily ovce nebo kozy ?
a v případě koz bude nutné jim opilovat rohy ?

Tajný Učitel řekl(a)...
1. září 2019 v 12:40  

Co vy víte, třeba se ta zběsile měnící se doba změní tak, že lamy budou to jediné co zbude.

Pavel Doležel řekl(a)...
1. září 2019 v 13:37  

Přesně tak tajnej. Konečně jsem pochopil smysl těch moderních pedagogických inovací - stromy, kyje a lamy.

Ivo Mádr řekl(a)...
1. září 2019 v 18:36  

Vracíme se v kruhu, zpátky do středověku a někteří do pravěku. A není ani třeba 3.světové války (jaderné).

poste.restante řekl(a)...
1. září 2019 v 18:40  

Je potřeba připravovat žáky pro budoucnost.
Kdo ví, možná schopnost podojit kozu či lamu, nebo ulovit a stáhnout králíka bude za pár let důležitější, nežli matematika, nebo programování.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.