Kulatý stůl SKAV a EDUin: Jak si udržíme učitele a získáme nové?

pondělí 23. září 2019 ·

Diskuse se zaměří na následující témata: Co dělá stát pro to, abychom měli dostatek kvalitních učitelů? Jak tomu pomáhá současná novela zákona o pedagogických pracovnících? Jak s tím souvisí platy učitelů? Jak na to má reagovat Strategie 2030+? Kdo nese odpovědnost za nedostatek kapacit? Co způsobují regionální rozdíly?


Potvrzení účastníci panelové diskuze:

Gabriela Hrušková, ZŠ Štětí
David Greger, ÚVRV, Pedagogická fakulta UK
Ondřej Neumajer, Učitel naživo
Miroslav Hřebecký, EDUin
Antonín Jančařík, Pedagogická fakulta UK
Vít Krčál, MŠMT
Petra Šubrtová, ZŠ Petřiny, Praha 6

Kulatý stůl se koná 26. září od 14,00 do 16,00 v Pražském kreativním centru na Staroměstském náměstí

2 komentářů:

laimes řekl(a)...
23. září 2019 v 9:19  

staré udržíte snadno,kam by 10 let před penzí tak šli,jenže si je povyhazujete a čekáte,jak mladí,kraetivní,alternativní se pohrnou do čičmandic v pohraničí-kde budou spát v krmelci nebo v práglu budou jezdit hodinu z jednoho konce prahy na druhý na ekokoloběžce....

Petr Portwyn řekl(a)...
23. září 2019 v 10:46  

Jak udržet či získat učitele? První podmínka: přestaňte po učitelích plivat.

Jinak jsem překvapen, že EDUin chce udržet učitele ve školách. Já myslel, že bychom měli vypadnout a uvolnit místa těm, co nejsou zkostnatělí, netýrají děti strachem, nenutí je biflovat a tak vůbec.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.