Jaroslav Mašek: iPrázdniny s učiteli – zakončení aneb kdo nakonec získá iPad

středa 4. září 2019 ·

Na počátku byla myšlenka vytvořit prostředí pro učitele, ve kterém se budou moci představit trochu jinak, než jak to dělají během školního roku. Chtěl jsem ukázat, že i učitelé jsou jen lidé a že to, jací jsou lidé, může odhalit, jací jsou učitelé. A že bychom to mohli poznat prostřednictvím jejich volného času, například pomocí prázdninových aktivit.
Deset aktivit na deset týdnů vycházelo z další mé myšlenky, totiž, že každé aktivitě (v upravené podobě) bychom se se žáky mohli věnovat jeden měsíc ve školním roce.

Ano, bylo tu riziko. Učitelé se nemusí do iPrázdnin zapojit. Za celý rok toho mají dost a teď by ještě měli něco sdílet o prázdninách? Očekávání proto nebyla bůhví jaká. Že se zapojí 17 účastníků, kteří dohromady odpublikují více jak 50 příspěvků a o okolo 70 komentářů, se mi stále jeví jako malý zázrak.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.