Startují semináře pro úředníky k reformě financování

středa 7. srpna 2019 ·

V srpnu a září se bude konat další kolo seminářů pro úředníky k reformě financování. Zástupci MŠMT budou školit úředníky obcí s rozšířenou působností a krajských úřadů. Další semináře na téma změny financování asistentů pedagoga se budou pořádat pro zástupce základních škol se speciálními třídami a škol speciálních. Celkem by se mělo proškolit kolem 1500 účastníků.


Semináře se budou konat v Praze a Olomouci. Budou zaměřeny na vysvětlení změny financování regionálního školství, a to zejména pro oblast školství zřizovaného obcemi či kraji. Semináře budou obsahovat také praktickou část včetně konkrétních výpočtů PhMax a PhŠkoly pro modelovou školu. Úředníci odborů školství obcí a krajů mají na starosti kontrolu údajů rozhodných pro výpočet financí na rok 2020 a budou s reformou radit školám spadajícím do jejich působnosti.

Již v březnu se seminářů zúčastnilo zhruba 250 pracovníků krajských úřadů a úřadů obcí s rozšířenou působností. Tyto instruktáže se soustředily především na údaje z oblasti zaměstnanců a mzdových prostředků, které jsou rozhodné pro stanovení výše PHškoly.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.