Letní vyhazovy kantorů jsou letos výjimkou

pondělí 12. srpna 2019 ·

Nešvar minulých let se podařilo úspěšně vymýtit. Ještě před pár lety mohli ředitelé škol šetřit na mzdách kantorů tak, že jim sepsali pracovní smlouvu na dobu určitou, a to od září jen do června. Mnohým nezbývalo než na to kývnout a v létě se přihlásit na pracovní úřad. Zákonná úprava však s potupnou praxí zatočila. Počet školských zaměstnanců evidovaných na Úřadu práce sice úderem prázdnin vzrostl, ale ne tak dramaticky, jako tomu bylo celá léta před změnou zákona. Informuje deník Právo.


V červnu úřad registroval 2487 zaměstnanců ve školství, v červenci jich bylo 4200. Prázdninový přírůstek nově evidovaných činí dohromady 1721, zatímco v červnu přibylo 357. „Jsou to nízké počty, když si vezmeme, že učitelů je přes 150 tisíc. Zřejmě se jedná o ty, kteří mají pro podpis takové smlouvy objektivní příčiny. Některým to může takto vyhovovat,“ řekl Právu šéf školských odborů František Dobšík.


Celý text naleznete v Právu

4 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
12. srpna 2019 v 10:43  

Není to důsledek právní úpravy, ale nedostatku učitelů. Záleží na aprobaci a typu školy. Málokterý ředitel si může dovolit nechat učitele o prázdninách běhat na volno, protože mu uteče jinam.

laimes řekl(a)...
12. srpna 2019 v 15:40  

V červnu úřad registroval 2487 zaměstnanců ve školství, v červenci jich bylo 4200 !!!
a v článku vedle máme že chybí 6000 učitelů...

BP řekl(a)...
12. srpna 2019 v 15:57  

Pane laimes, ovšem chybí úplně někde jinde než tam, kde se propouští. V tom je ten zakopaný pes.

laimes řekl(a)...
13. srpna 2019 v 8:53  

čitelé chybí pouze v práglu a okolí,kde si bez problému mohou najít jinou práci,všude jinde je učitelů a "takyučitelů" dostatek

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.