Výsledky ankety o nejoblíbenější dětskou knihu

pátek 12. dubna 2019 ·

Celkem 1958 dětí a knihovníků hodnotilo knižní produkci roku 2018 a v celorepublikové anketě hlasovalo o nejoblíbenější dětskou knihu. Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského (NPMK) u příležitosti mezinárodního dne dětské knihy vyhlásily výsledky 26. ročníku literární ankety SUK – Čteme všichni o nejoblíbenější dětskou knihu. V České republice jde o nejstarší anketu svého druhu, jejíž tradice sahá až do roku 1993.


Cena dětí:

1. místo: Pavlína Jurková, Jarmila Vlčková: Viktor a záhadná teta Bobina (Albatros)
2. místo: Jeff Kinney: Deník malého poseroutky (CooBoo)
3. místo: Ester Stará: Šedík a Bubi (Picollo, Euromedia)

Cena knihovníků Klubu dětských knihoven SKIP:

1. místo: Ivana Peroutková: Valentýnka a narozeniny (Albatros)
2. místo: Julia Donaldson: Dráček Zog a princezna rebelka (Presco Group)
3. místo: Václav Cílek, Jan Sokol, Zdena Sůvová: Evropa, náš domov (Albatros)

Cena učitelů za přínos k rozvoji dětského (uděluje porota učitelů bez rozlišení pořadí):

* Ivona Březinová: WWW.bez-bot.cz (Cattacan)
* Vojtěch Matocha: Prašina (Paseka)
* Martin Vopěnka: Biblické příběhy pro nevěřící děti (Mladá fronta)
* Sylva Francová: Áďa spadla do kanálu (Albatros)
* Martina Špinková: O tajemství (Cesta domů)

Cena Noci s Andersenem (udělují děti, které nocovaly v knihovnách při Noci s Andersenem):

* Vojtěch Matocha: Prašina (Paseka)


Další informace naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.