Učitelka: Ztrácíme zdravý rozum, vychováváme děti strachem, bojí se dělat chyby

úterý 9. dubna 2019 ·

Je u nás pevně zabydlený strach z chyb, děti se je bojí dělat, chyba je přitom obrovský stavební materiál. Když děti pochopí, že chyba není ostuda, mají do života vyhráno, míní učitelka ZŠ Petřiny - sever Petra Šubrtová, loni oceněná v soutěži Global Teacher Prize. Základem je důvěra, vychovává děti k zodpovědnosti a samostatnosti, hlídáme je v každé volné chvíli, ve Finsku ale vyběhnou děti ven a tam na ně dohlíží jeden člověk, líčí v rozhovoru pro DVTV.Rozhovor ke stažení naleznete zde

2 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
9. dubna 2019 10:59  

Vždy mě zaráží, jak někteří lidé ví jak to ve všech školách chodí. Každý může mluvit za sebe a svou zkušenost. Občas něco z doslechu. Ale zobecňovat to na celé školství to soudný člověk nedělá.

rváčkazvesela řekl(a)...
9. dubna 2019 18:15  

No, ono to s tou prací s chybou v české kotlině je hodně tristní. Máme to snad v genech...ale určitě jak kdo. Mladší generace učitelek je na tom lépe. Jen kdyby jich bylo více:-)Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.