Přichází robotizace a naše školy se nemění, učí informatiku 19. století, říká Michael Šebek

čtvrtek 21. března 2019 ·

Všechno se mění a zrychluje. Netušíme, co nás čeká. Digitalizace mění společnost. Umělá inteligence je stále chytřejší, roboti stále šikovnější. Stroje nás překonávají a nahrazují, říká profesor kybernetiky Michael Šebek v pořadu Apel DVTV.. Škola musí být fitkem pro mozek. Rozvíjejme kreativitu a šikovnost všeho druhu. Lepší je budoucnost tvořit, než se jí přizpůsobovat, dodává Šebek.Celý pořad ke stažení naleznete zde

3 komentářů:

laimes řekl(a)...
21. března 2019 10:22  

1/ v nondýně indové ten stroj vyprojektují
2/v essenu ho turci vyrobí
3/v boleskavi ho instalují a postaví k němu čecha s prachovkou aby ho oprašoval, k čemu ten čech potřebuje informatiku,že má ten stroj oprášit ho upozorní červený světýlko a bzučák

mirek vaněk řekl(a)...
21. března 2019 10:34  

Takže omezíme učivo a počet hodin matematiky a posílíme výchovu k demokracii. To bude mozkové fitko.

Milí páni profesoři. Co takhle pár aplikačních úloh (čím jednodušší, tím lepší) na internetu, aby učitelé mohli žákům ukázat, k čemu že to je?

Jiri Janecek řekl(a)...
21. března 2019 21:29  

A co teprve aplikační úlohy bez té informatiky 19. století... Třeba bez podmíněného příkazu...

---Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.