Stát chce garantovat kvalitu řemeslníků. Potřebný zákon pro mistrovské zkoušky ale chybí, Babiš si kvůli tomu zve ministra

pondělí 18. února 2019 ·

Na uzákonění mistrovských zkoušek už několik let marně čekají řemeslné cechy sdružující třeba malíře či pokrývače. Certifikáty sice vydávat mohou, vytýkají jim však, že nemají žádnou hodnotu. „Potřebujeme, aby ministerstvo školství přidalo do paragrafu odstavec o tom, že mistrovské zkoušky jsou uzákoněny, aby ocenění získalo váhu, jinak by to bylo jako udělat školu a nedostat papír,“ říká pro Hospodářské noviny Jiří Vrňata z Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů.


Na jednání Řemeslné rady, která sdružuje představitele téměř třiceti hlavních cechů, o tom řemeslníci mluvili s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Ten si proto na toto pondělí domluvil schůzku s ministrem školství a stranickým kolegou Robertem Plagou.

„Pan premiér chce od ministra slyšet, proč uzákonění trvá tak dlouho,“ řekl HN předseda Asociace malých a středních podniků Karel Havlíček.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.