Sovětská verze moderních dějin? Zpráva BIS neodpovídá realitě, říká učitelka dějepisu

čtvrtek 17. ledna 2019 ·

Sovětská verze moderních dějin je podle zprávy BIS problémem pro současné vzdělávání. Ostrá kritika ve výroční zprávě mířila na školy zejména kvůli výuce dějepisu a literatury. Pedagogové ale nejsou se zněním zprávy BIS spokojeni. Mají za to, že je pasáž o výuce dějin příliš obecná a kazí pověst učitelů. Podle pedagožky Aleny Horáčkové z pražského Gymnázia Arabská by bylo lepší uvést konkrétní případy. Rozhovor přináší Seznam Zprávy.Celý rozhovor naleznete zde

4 komentářů:

laimes řekl(a)...
17. ledna 2019 v 18:43  

ti čučkaři z bis nemají o výuce dějepisu ani páru,poprvé v životě souhlasím s naším prezidentem,čučkaři to jsou,doufejme že nebudou chtít předělat ruské řídídí programy ve velínech našich jaderek !

laimes řekl(a)...
17. ledna 2019 v 18:43  

ti čučkaři z bis nemají o výuce dějepisu ani páru,poprvé v životě souhlasím s naším prezidentem,čučkaři to jsou,doufejme že nebudou chtít předělat ruské řídídí programy ve velínech našich jaderek !

laimes řekl(a)...
18. ledna 2019 v 15:10  

kde jste všechny spolky,platformy,komory,eduini,beduini! tajná policie vám zasahuje do výuky,pokud vydává taková prohlášení,znamená to,ýe se opírají o fakta,bis vás šmíruje,vaši kolegové na vás práskají,copak že to mlčíte!

E.Kocourek řekl(a)...
18. ledna 2019 v 15:29  

Řídící programy ve velínech našich jaderek? Pokud jsou ruské, tak v singuláru - - leda v Dukovanech. V Temelíně zaručeně žádné ruské programy nejsou. Do Temelína se ruský hardware dodával s ČESKÝM softwarem. ////

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.