Přechod absolventů středních škol na trh práce – II. etapa

čtvrtek 13. prosince 2018 ·

Publikace přináší pohled na situaci absolventů založený na osobních studijních i pracovních zkušenostech a jejich hodnocení. Sleduje dráhu absolventů středních škol z roku 2015, tedy tři roky od ukončení studia na střední škole a navazuje na první etapu šetření, která se zabývala situací studentů v závěru studia a jejich výhledy do budoucnosti.


Analýza se zaměřuje zejména na srovnání kategorie absolventů s výučním listem (kategorie H) a absolventů oborů zakončených maturitní zkouškou (kategorie M). Přináší informace o reflexi volby studia na střední škole, o vymezení faktorů, které volbu oboru ovlivnily, o hodnocení spokojenosti absolventů se zvoleným oborem, úrovní vzdělání a získanými kompetencemi, o realizaci pracovních a studijních záměrů absolventů, o souladu mezi studovaným oborem a pracovním uplatněním. V závěru se studie věnuje současnému pracovnímu uplatnění absolventů, spokojenosti a stabilitě v zaměstnání a analyzuje i slabá místa školní přípravy ve vztahu k požadavkům trhu práce.

TRHLÍKOVÁ, J. Přechod absolventů středních škol na trh práce – II. etapa. Srovnání situace absolventů učebních a maturitních oborů 3 roky od ukončení střední školy. Praha: NÚV, 2018. 56 stran.


Publikaci ke stažení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.