Za dva roky se počet asistentů pedagoga v některých krajích až zdvojnásobil. Školám kvůli tomu chybí peníze i na odměny

čtvrtek 8. listopadu 2018 ·

Počet asistentů pedagoga se od září roku 2016, kdy bylo společné vzdělávání těchto dětí ukotveno v zákoně, v některých krajích dokonce zdvojnásobil. Ministerstvo školství, které s takovým nárůstem asistentů nepočítalo, školám proto ze začátku roku neposlalo dostatek financí na jejich pokrytí. Některé z nich proto musely sáhnout k úsporným opatřením a osekat odměny učitelům. Informují Hospodářské noviny.


"Paní ředitelka nás předem informovala o tom, že bude méně peněz, protože budeme muset přijmout dva asistenty pedagoga do konce školního roku, ale rozpočet byl již na tento rok daný před nastalou změnou. Takže kvůli inkluzi jsem přišla o dva tisíce korun čistého příjmu. Dotklo se to celého učitelského sboru," říká učitelka Lucie Šebková z jedné základní školy ve Středočeském kraji, jejíž jméno si nepřála uvést.

Školám, kterým nyní kvůli inkluzi v rozpočtech chybí statisíce korun, sice ministerstvo slíbilo, že zpětně jim chybějící finance pošle, ty ale musí situaci řešit hned a hledat peníze na platy učitelů každý měsíc. Například Středočeskému kraji chybělo celkově na platy učitelů 285 milionů korun.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.