Školské odbory komentují připomínkové řízení k Dlouhodobému záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy

pondělí 12. listopadu 2018 ·

Česká škola oslovila školské asociace a odbory s otázkami k aktuálně probíhajícímu připomínkovému řízení k Dlouhodobému záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy. Zajímá nás, nakolik zástupci učitelů považují připomínkové řízení za dostatečně otevřené a efektivní. Za školské odbory odpovídá František Dobšík.


František Dobšík (repro ČT)
1) Jste součástí připomínkového řízení?

Jako sociální partneři jsme vyjmenováni v příslušném paragrafu školského zákona. Tedy jsme součástí.

2) Považujete formu připomínkového řízení za vhodnou, dostatečně efektivní?

Tato verze Dlouhodobého záměru je pracovního charakteru a po zapracování připomínek dle informací ministerstva bude meziresortní připomínkové řízení.

3) Myslíte, že by už pracovní verze měla být k dispozici veřejně, všem učitelům?

Na našich webových stránkách návrh je zveřejněn a naši členové a příznivci se mohou vyjádřit.

4) Mají učitelé dostatečnou možnost do připomínkového řízení vstoupit prostřednictvím školských asociací?

Pokud nejsou přímo napojeni na sociální partnery a pracovní verzi nemají k dispozici, v dalším kole připomínkování by neměl být problém. Osobně podporuji věcnou otevřenou komunikaci.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.