Elektronické žákovské ukazují známky on-line. Mohou posílit zastaralý způsob hodnocení

středa 14. listopadu 2018 ·

Mezi školami jsou e-žákovské (ale i e-třídnice) stále populárnější. Podle ústředního školního inspektora Tomáše Zatloukala umožňují efektivně řídit školu a být s rodiči ve spojení. Kritici poukazují na to, že jsou neosobní a dítě i učitele svádějí k honbě za známkami. Reportáž přinášejí Hospodářské noviny.


Miroslav Hřebecký (eduin.cz)
Negativa elektronických žákovských a třídnic vidí programový ředitel vzdělávací společnosti EDUin Miroslav Hřebecký v tom, že posilují zastaralý způsob hodnocení známkami. „Když od dítěte přebíráte papírovou žákovskou, vidíte jeho emoce, zatímco tohle si rodič otevře, a než dojde domů, udělá si svůj názor. Je to dobrý sluha, ale zlý pán,“ myslí si Hřebecký.

E-systémy také nabízejí víc možností, jak hodnotit žáky, ne jen známkami. Ke každé je možné dopsat vysvětlení. Podle ředitele společnosti Bakaláři Antonína Blatného ale známkování či bodové a procentuální hodnocení převládá.
Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.