Politická kampaň přímo ve škole. Inspekce potvrdila, že překročila pravidla

neděle 14. října 2018 ·

Politikem může být i ředitel školy. Kandidát hnutí ANO Libor Bastl však nedokázal rozlišit, kdy dělá politiku a kdy řídí vyučování. Ve své kampani do místního zastupitelstva v Praze 7 zaměstnal i své studenty na soukromé Vyšší odborné škole cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku. Ti si stěžovali a Česká školní inspekce nyní případ uzavřela s tím, že stížnost je důvodná. Informuje Seznam Zprávy.


Vyšší odborná škola teď sice musí k postoji inspekce zaujmout stanovisko, řediteli Bastlovi to však zastupitelský mandát v Praze 7 nevezme. „Předali jsme výsledek šetření stížnosti k dalšímu řízení zřizovateli školy, který je povinen informovat Českou školní inspekci o vyřízení stížnosti a o opatřeních přijatých k nápravě zjištěného stavu,“ sdělil Seznamu náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

Zřizovatelem soukromé školy je podle rejstříku České školní inspekce matka ředitele Bastla Zdenka Bastlová. Podle ministerstva školství ale vykonává činnost školy stejnojmenná společnost, jejímž jednatelem je Libor Bastl. Za zřizovatele proto sám rozhodne, jaká opatření přijme.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.