Pětice gymnazistů spouští mezinárodně oceněný projekt sdíleného odvozu dětí do školy

čtvrtek 4. října 2018 ·

Sami to považují za „něco neuvěřitelného“. Lucie, Anna, Tomáš, Kristýna a Sebastian, pět studentů gymnázia, kteří dokázali nápad dotáhnout až k hotovému projektu a mezitím získat mezinárodní uznání. Jejich aplikace nazvaná Vodvoz je přitom spojená s něčím běžným, co vlastně každý student pravidelně absolvuje – cestou do školy. Reportáž přinášejí Hospodářské noviny.


Vše odstartovalo evropským kolem soutěže LaunchX, pořádané MIT. Středoškoláci se v ní snaží zaujmout odbornou porotu co nejzajímavějším nápadem na založení firmy. Pětice z pražského soukromého gymnázia Nový PORG v březnu v Bruselu vyhrála a odvezla si pozvání na dubnové světové finále v Bostonu. Připomínky amerických odborníků jí otevřely novou životní kapitolu.

Ještě před prázdninami parta spustila pilotní testování mezi rodiči žáků domovské školy. Chyby nastávaly především v komunikaci. „Stalo se, že rodič přijel sportovním autem, do kterého jsme mu plánovali naskládat čtyři děti. Všechny se tam nevešly,“ líčí nesnáze Lucie Králová, další z pětice. Řešení se našlo a ode dneška se rodiče mohou do aplikace Vodvoz registrovat, 15. října bude první provozní den. Zatím bude služba fungovat pouze na gymnáziu Nový PORG, později se rozšíří i na jiné školy.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.