MŠMT podpoří digitalizaci veřejných vysokých škol

čtvrtek 4. října 2018 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podpoří digitalizaci veřejných vysokých škol částkou padesát milionů korun. Cílem je zlepšit, zjednodušit a zrychlit elektronickou výměnu informací v rámci studia.


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo Výzvu k podání žádosti o poskytnutí dotace pro digitalizaci veřejného vysokého školství ve výši 50 milionů korun. Výzva reaguje na celospolečenskou poptávku po digitalizaci administrativních úkonů, tedy i v sektoru vysokoškolského vzdělávání. Vyhlášená výzva se zaměřuje zejména na oblast administrativních úkonů spojených se studijní agendou, a to i v souvislosti s programem Erasmus+, v rámci kterého mohou studenti vyjíždět na studijní a pracovní pobyty na zahraniční vysoké školy a jiné instituce.

„Ministerstvo si je vědomo celé řady právních předpisů a koncepčních dokumentů, které na veřejné vysoké školy z hlediska digitalizace přímo dopadají, popřípadě jim ji minimálně doporučují. Zároveň se domníváme, že nezávisle na těchto skutečnostech existuje přirozená nezbytnost digitalizovat celou řadu administrativních a komunikační nástrojů. Proto se snažíme zvláštním finančním nástrojem tyto procesy podpořit, iniciovat, případně k nim vysoké školy motivovat. Vzhledem k reálným potřebám se zaměřujeme nejen výhradně na studijní agendu, ale i na související otázky například podoby webových stránek či zřizování digitální brány pro poskytování informací, postupů či asistenčních služeb,“ uvedl k vyhlášení výzvy pověřený náměstek po řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu MŠMT Pavel Doleček.

„Česká konference rektorů uvítala vyhlášení dotačního programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na podporu digitalizace činností vysokých škol. Finanční prostředky umožní vysokým školám řešit naléhavé úkoly spojené zejména s požadavky programu Erasmus+ na digitalizaci agend spojených se zahraniční mobilitou studentů. Věřím, že výsledkem bude zjednodušení administrativních procedur na straně studentů i vysokých škol a že to ve výsledku povede ke zvýšení zájmu studentů o výjezdy na zahraniční univerzity,“ uvedl rektor Akademie múzických umění v Praze a místopředseda České konference rektorů pro vnější záležitosti Jan Hančil.


Zdroj: Tisková zpráva MŠMT

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.