Domácí násilí zažívá každé desáté dítě, hrozí pak sebevraždy, říká Wünschová

sobota 22. září 2018 ·

Násilí v rodině ničí vztahy k oběma rodičům, dítě často projeví vztek vůči rodiči, který ho neuměl ochránit. Podobný dopad na děti má, když jsou svědky násilí nebo jeho účastníky, říká Petra Wünschová, zakladatelka Centra Locika. To pomáhá dětem, které domácí násilí zažívají. Rodiny si většinou o pomoc říct neumí, ale je prý mnohem jednodušší pracovat s rodiči, kteří přijdou sami. O násilí se v Česku nemluví, děti také často opakují vzorce chování rodičů. Rozhovor přináší DVTV.Rozhovor ke stažení naleznete zde0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.