Dny evropského dědictví otevřou v Česku na 800 památek

sobota 8. září 2018 ·

Dny evropského dědictví jsou celoevropskou akcí s více než dvacetiletou tradicí, která chce propagovat historické dědictví. Každoročně je při ní otevřeno mnoho architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií a knihoven, technických zajímavostí, militarií a dalších prostor jako třeba historických pivovarů. V Česku se zpřístupňují i desítky soukromých a veřejných budov, jako jsou radnice, soudy či církevní instituce. Informuje ČTK.


V Pardubickém kraji budou moci lidé na hradě Svojanov poprvé vstoupit do historických koníren na předhradí, které v současné době podstupují opravy.

V Litomyšli bude zpřístupněna historická Augustova tiskárna na Šantově náměstí. Byla založena již v roce 1503, nedlouho po vynalezení knihtisku a v roce 1728 v ní byl vytištěn první český slabikář.

V Českém Krumlově bude program hlavně v areálu klášterů; obsáhne přednášky, veletrh pravěké a středověké kultury, vycházku z Křížové hory i mši zpívanou v latině. V Jihlavě budou součástí akcí i dožínky na Masarykově náměstí s výstavou zemědělské techniky nebo přehlídkou dechových hudeb.


Celý text naleznete zde
Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.