Martin Zvěřina: Je to drahé a je to k ničemu, proto by bylo nejrozumnější zrušit jak státní maturity, tak Cermat.

neděle 26. srpna 2018 ·

„Pokud o ni vysoké školy nestojí, pak ji jednoduše zrušme. Co? Přece státní maturitu. Po osmi letech bolestné praxe se ukazuje, že státní maturita nesplnila ani jeden z cílů, který měli její architekti na mysli. Navíc se vyjevilo, že Cermat, státní instituce, která tuto zkoušku připravuje, není schopna ani zformulovat otázky, zkouška každoročně vykáže nějaký lapsus,“ píše Martin Zvěřina v Lidových novinách.


Martin Zvěřina (lidovky.cz)
Zvěřina mimo jiné píše:

Na co jsme přišli po těch létech a utracených miliardách? Na to, že školy mají různou úroveň. Ale to jsme věděli již před spuštěním státních maturit. Na některých školách se prostě žáci specializují a tráví většinu času studiem odborných předmětů a proto nemohou stačit gymnazistům trénovaným v češtině, matematice a jazycích.

K debatě o státní maturitě lze snad jen obecně dodat – argumenty odpůrců projektu byly tak dlouho přehlíženy, až převálcovaly bohorovnost oficiálních míst. Pokud státní maturita dopadne jako pamlsková vyhláška (která se na rozdíl od maturity jevila jako čirý nesmysl od samého počátku), je to nepatrný signál, že se do exekutivy vrací zdravý rozum. Nicméně ty zahozené miliardy a hlavně zbytečná buzerace statisíců studentů nebudou zapomenuty.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.