Úplný zákaz smartphonů ve školách. Francouzští poslanci schválili detoxikační zákon

sobota 9. června 2018 ·

Francouzští školáci si budou muset od září nechat mobily v taškách. Zákaz vytahování telefonů i o přestávkách schválili francouzští poslanci. Podle britského Guardianu má takzvaný detoxikační zákon snížit závislost na smartphonech u dětí. Opatření se bude týkat žáků mladších patnácti let. Zákaz používat mobily při vyučování platí ve Francii osm let. Informuje Český rozhlas.

Podle úředních odhadů má ve Francii mobil víc než 90 procent mladých mezi 12 a 17 lety.

Podle původního návrhu měli jít příkladem i učitelé a další školští pracovníci a měli se mobilů ve škole vzdát taky. Francouzský ministr školství Jean-Michel Blanquer to ale odmítl.

Celý text naleznete zde

3 komentářů:

Zdeněk NUTZ řekl(a)...
9. června 2018 v 17:53  

Tak kantoři ano a děti ne? To je mi tedy výchova. Výchova nejsou zákazy. A co takhle těm dětem třeba nabídnout o přestávkách nějakou jinou činnost? Jen pár pingpongových stolků u nás stačilo k tomu, aby těch čučících na tu malou obrazovku výrazně ubylo. Ještě zkusíme stolní fotbálek a třeba nějakou tu diskošku. O zákazech jsme nikdy ani neuvažovali. A plošný zákaz z parlamentu? A to je pak o demokracii učí co?

Unknown řekl(a)...
10. června 2018 v 1:52  

jaké fotbálky,jaké srandy,5 min na výdech nádech +wc a jede se dál,přijdou pak do montovny a budou se shánět po fotbálku? se už tady konečně všichni proberte

Zdeněk NUTZ řekl(a)...
10. června 2018 v 8:05  

Ale no tak. Přestávky mají i v montovnách, víte? No ale když myslíte, tak Vás v tom nechávám.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.