Evropský komisař pro vědu: Evropa umí převádět peníze do znalostí, ne naopak

pátek 15. června 2018 ·

Evropa je silná v převádění peněz do znalostí, ale ne v transferu znalostí tak, aby přinesly peníze, shodli se premiér Andrej Babiš (ANO) a evropský komisař pro vědu Carlos Moedas. Podle Moedase má Česko velký potenciál pro skvělý základní výzkum, od doby jeho návštěvy před deseti lety se podle něj ve vědě a výzkumu výrazně změnilo k lepšímu. Premiér uvedl, že nejsilnějšími částmi českého výzkumu jsou lasery, nanotechnologie a medicína, na které se také bude zaměřovat. Informuje ČTK.


Carlos Moedas (europa.eu)
Moedas ocenil potenciál české vědy. "Máte 30 špičkových vědců, kteří získali granty ERC," řekl. V získávání těchto grantů nejsou nové členské země EU označované jako EU13 příliš úspěšné, Česko spolu s Polskem mezi nimi patří k těm lepším. V západních zemích se počet získaných ERC grantů pohybuje ve stovkách.

Evropská komise minulý týden oznámila svůj návrh rozpočtu pro rámcový program pro vědu Horizont Evropa 2021-2027, měl by činit 100 miliard eur, což je o čtvrtinu více než v předchozím období.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.