Ondřej Šteffl: Zíka měl být odvolán už dávno

pondělí 28. května 2018 ·

„Pan Zíka měl být odvolán už dávno, ale z úplně jiných důvodů. Chyboval v tom, že podporoval selektivitu ve školství, když říkal, že je moc maturantů, což jemu vůbec nepřísluší rozhodovat, ba ani komentovat. Tajil data a neanalyzoval je, bez vysvětlení rok od roku měnil obtížnost testů, kvůli čemuž se za čtyři roky v češtině dvakrát zvýšila propadovost. To jsou mnohem pádnější důvody,“ říká k odvolání šéfa Cermatu Ondřej Šteffl pro iDNES.cz.

Štěffl dodává:

„Zíka měl mít od ministerstva jasné zadání a podle toho jednat. Jenže to neměl. A tak dělal věci, které mu nepřísluší, rozhodoval o tom, jak obtížné mají být testy. Odvolání Zíky problémy s maturitou nevyřeší.“

Celý text naleznete zde

4 komentářů:

Petr řekl(a)...
29. května 2018 v 17:56  

Ano, jednoznačně. Lidí fascinovaní Gaussovou křivkou tohle prostě duševně neunesou.

Pavel Doležel řekl(a)...
29. května 2018 v 19:42  

Já jsem fascinován Gaussovou křivkou. Už proto, že spočítat obsah plochy pod ní jest nelehkým úkolem. Možná by panu Petrovi mohl někdo nějak šetrně sdělit, že Gaussova křivka má uplatnění zejména v matematické statistice, které dalece přesahuje nějakou jeho pohádkovou představu o rozdělení intelektu v populaci.

Petr řekl(a)...
29. května 2018 v 19:54  

Dyť jo, však si hoňte triko dál

Q. E. D. řekl(a)...
29. května 2018 v 20:42  

Zato Scio je pověstné tím, že zveřejňují vše a vždy, jo, jo.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.