Povinnost školek přijímat dvouleté děti asi Sněmovna zruší

středa 11. dubna 2018 ·

Povinnost školek přijímat dvouleté děti od roku 2020 nejspíš Sněmovna zruší. Tento návrh ODS včera podpořili zástupci většiny poslaneckých frakcí včetně poslanců ANO. Občanským demokratům se ale zřejmě nepodaří prosadit další části jejich novely školského zákona, podle nichž by měl být zrušen poslední ročník školky jako povinný a i bezplatnost přípravných tříd na základních školách. Informuje ČTK.


Poslanci včera ale ani po dvou hodinách debat první kolo projednávání předlohy nedokončili. Novele se tak budou muset věnovat znovu zřejmě v příštích dnech.

Povinnost přijímat do školek dvouleté děti nazval předseda sněmovního školského výboru Václav Klaus (ODS) "věkovou inkluzí" a "ideologickým opatřením".

Ministr školství Robert Plaga (ANO) uvedl, že "plošná povinnost není optimálním řešením". Podle něj by znamenala investice do rozšíření kapacity mateřských škol ve výši 283.000 korun na dítě, což by při 40.000 dětech znamenalo přes 11 miliard korun. Ministerstvo podle něj letos dokázalo pro tento účel uvolnit podobně jako loni jen 300 milionů korun.

Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...
11. dubna 2018 10:41  

Jsem rád, že aktivita Pedagogické komory padla v Poslanecké sněmovně na úrodnou půdu. :-)Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.