Dostanou učitelé od září přidáno 15%, jak slibují poslanci? Jak by konkrétně vypadaly jejich platy

sobota 10. března 2018 ·

Poslanci doporučují, aby pedagogové ve veřejném sektoru dostali výrazně přidáno, hned od začátku následujícího školního roku - o 15%. Definitivně ale rozhodne vláda, která v tomto ohledu ještě nemá úplně jasno. Letos chce ještě vyjednávat s odbory, aby nakonec rozhodla, jestli valorizuje spíše základní tarify, anebo osobní ohodnocení. Server KupniSíla.cz přináší tabulku, která ukazuje, jak by vypadaly učitelské platy po zvýšení o 15%. A ukazuje i možnou podobu platů podle slibů z vládního prohlášení.

Platy učitelů od září 2018, doporučené Poslaneckou sněmovnou

Vezměme současnou tarifní stupnici pedagogů, jak je obsažená v nařízení vlády č. 341/2017 Sb., v příloze č. 5. A zvyšme jednotlivé hodnoty o 15 %, jak navrhuje dolní komora Parlamentu. Takhle potom mohou vypadat základní hrubé měsíční platy učitelů od září 2018. Jednotlivé tarify zaokrouhlujeme na celá čísla nahoru.


Platy učitelů v roce 2021, podle programového prohlášení vlády

V programovém prohlášení vlády Andreje Babiše  najdeme tento cíl: “Prosadíme více peněz do školství tak, aby se platy učitelů na konci volebního období v roce 2021 dostaly minimálně na 150 procent jejich stávající výše.”

Nyní opět vezmeme stávající tarifní stupnici, ale tentokrát zvýšíme jednotlivé hodnoty o 50 %. Dostaneme základní hrubé měsíční platy učitelů, jak mají vypadat v roce 2021, podle programového prohlášení současné vlády. Znovu zaokrouhlujeme na celá čísla nahoru.

 
Celý text naleznete zde

 
 
 
 
 
 
 

2 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...
10. března 2018 12:01  

Zvýšení tarifní části platu o 15 % není totéž, co zvýšení platů o 15 %. Ve skutečnosti vzrostly platy učitelů o 12,8 %. A to ještě nyní přichází část učitelů o nenárokovou část platu, aby bylo na inkluzi, takže půjde o zvýšení pouhých 11 %.

seagates řekl(a)...
10. března 2018 17:48  

Je to špatně spočítané :-) Kdo to prosím vás počítal ?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.