Jak by měli být učitelé zapojeni do formulování vzdělávací politiky?

pátek 12. ledna 2018 ·

Na Kulatém stole SKAV a EDUin se bude diskutovat o tom, jaké zapojení učitelů do formulování vzdělávací politiky dnes systém umožňuje? Jak by to mělo ideálně vypadat? Jakou formou má probíhat odborná diskuze mezi učiteli? Co přináší do vzdělávací politiky a jaká jsou případná související rizika? Jakou vizi rozvoje vzdělávání prosazují existující organizace zastupující pedagogy? A jak to souvisí se vzdělávacími potřebami dětí a mladých lidí? Jak je plánují do budoucna hájit? A koho považují učitelé za experty a partnery ve vzdělávání?

Pozvání do diskuse přijali:

František Dobšík / předseda, ČMOS pracovníků školství
Petra Mazancová / předsedkyně, Učitelská platforma
Martin Odehnal / předseda, Asociace speciálních pedagogů ČR
Michal Řezáč / předseda, Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd
Janek Wagner / viceprezident, Pedagogická komora

Diskusi moderuje Kryštof Vosátka / Učitel naživo

Kulatý stůl se koná 18. 1. od 14.00 do 16.00 na Pedagogické fakultě v Praze.

1 komentářů:

laimes28 řekl(a)...
13. ledna 2018 14:28  

pouze prostřednictvím regionálních učitelských sněmů kam každá škola vyšle jednoho kandidáta jinak kromě mšmt do toho nemá kdo co kafratČlánky dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.