V hnutí lesních školek je Česká republika průkopníkem, říká předsedkyně jejich asociace

sobota 30. prosince 2017 ·

Lesní mateřské školky se mohly na konci loňského roku zapsat do školského rejstříku, aby mohly čerpat státní dotace a vybírat tak nižší školné. Děti mohli letos v lesních mateřinkách nově také absolvovat povinný poslední rok předškolního vzdělávání, což bylo dříve možné jen v klasických mateřských školách. Rozhovor s předsedkyní Asociace lesních mateřských škol Terezou Valkounovou přináší Český rozhlas Plus.


Tereza Valkounová (youtube.com)
Změny, které přinesla nová legislativa, si lesní školky obecně pochvalují. „Čekali jsme sedm let a pracovalo na tom více lidí z různých resortů, takže to byl veliký úspěch, což se letos ukázalo na pro nás zásadní akci, kde se setkali lídři hnutí lesních mateřských škol z celé Evropy. Česká republika je v tomto směru vlastně průkopníkem,“ říká Valkounová.Celý text a rozhovor ke stažení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.