Soutěž pro středoškoláky: Moot Court Competition

pátek 29. prosince 2017 ·

V rámci středoškolské soutěže Moot Court Competiton se studenti v rolích právníků utkají před simulovaným soudem a na vlastní kůži si vyzkoušejí, jak funguje právo v praxi. Zároveň je bude po celou dobu provázet kouč z řad studentů právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, Univerzity Palackého v Olomouci nebo Masarykovy univerzity v Brně.

Od druhé poloviny ledna se mohou týmy společně s jejich kouči cca 1x týdně scházet a připravovat nejprve písemné podání k soudu, a poté se chystat na ústní část soutěže před porotou. Součástí přípravy je také jednodenní společný trénink všech týmů. tzv. bloková výuka (předběžně 27.1.2018). Začátkem dubna se uskuteční pražské ústní kolo a ty nejlepší týmy se dne 13.4. 2018 utkají s dalšími týmy z České a Slovenské republiky ve velkém finále v Olomouci.

Přihlásit se mohou až tříčlenné týmy středoškolských studentů. Týmy studentů do soutěže vybírá organizátor na základě jejich přihlášky, jejíž součástí je vypracování krátké eseje.

Přihlašování je možné prostřednictvím do 10. ledna 2018.

Další informace a možnost přihlášení naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.