Od září další tisíce kantorům? Babiš slibuje, že peníze bude hledat

čtvrtek 28. prosince 2017 ·

Doporučení Sněmovny a souhlas premiéra Andreje Babiše (ANO) dávají naději, že od začátku příštího školního roku dostanou učitelé i nepedagogičtí pracovníci další tisícovky navíc. Ve schváleném rozpočtu se ale s dalším navyšováním mezd nepočítá. Informuje deník Právo.


Andrej Babiš (psp.cz)
Sněmovna po schválení rozpočtu pro rok 2018 doporučila vládě zvýšit učitelům platy o 15 procent a ostatním nepedagogickým pracovníkům o 10 procent, a to od září 2018. „Musíme na to najít peníze. Všichni navrhují peníze utrácet a nikdo neříká, kde je máme hledat. Pokud se uvolní v rozpočtových kapitolách nějaké prostředky, tak budeme prioritně respektovat usnesení Sněmovny,“ řekl včera Právu Babiš. Jsou prý možné i přesuny mezi rozpočtovými kapitolami, které se podle něj dělají běžně.

Také ministerstvo školství upozorňuje, že další razantní růst platů není zatím v rozpočtu pokryt. „Máme schválený rozpočet na rok 2018, ale na další zvyšování v průběhu roku teď peníze nemáme. Kdyby k tomu navýšení došlo, byli bychom rádi,“ sdělila včera Právu Adéla Klimešová z tiskového odboru resortu školství.

Otázkou však zůstává, zda má vláda v plánu zvednout tak jako dosud tarifní složku platu, nebo zvětšit balík na odměny. Tarify se totiž musejí vyplácet podle zákona, zatímco rozdělování odměn je na libovůli ředitele. A právě druhá varianta se novému ministru školství Robertu Plagovi (ANO) zamlouvá víc. Zdůvodnil to tím, že by ředitel mohl lépe ocenit schopnější kantory.

Celý text naleznete v dnešním vydání deníku Právo

2 komentářů:

turistao 982 řekl(a)...
28. prosince 2017 17:46  

... bude hledat peníze. A najde je?

BP řekl(a)...
29. prosince 2017 15:41  

Otázkou však zůstává, zda má vláda v plánu zvednout tak jako dosud tarifní složku platu, nebo zvětšit balík na odměny. Tarify se totiž musejí vyplácet podle zákona, zatímco rozdělování odměn je na libovůli ředitele. A právě druhá varianta se novému ministru školství Robertu Plagovi (ANO) zamlouvá víc. Zdůvodnil to tím, že by ředitel mohl lépe ocenit schopnější kantory.

Tak tohle ještě nikdy nefungovalo!!!!! Co nejde do tarifu, neexistuje!!!!!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.