Poslanci jednají o rozpočtu. Starostové chtějí 15 miliard na navýšení platů učitelů

úterý 5. prosince 2017 ·

Poslanecká sněmovna začala dnes jednat o návrhu státního rozpočtu. Proti schválení návrhu jsou mimo jiné poslanci za STAN, kteří kritizují plánovaný schodek 50 miliard korun. V případě schválení stávajících parametrů rozpočtu požadují vyčlenění 15 miliard korun na zvýšení platů učitelů. Předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský k tomu na svém profilu na Facebooku píše:

Jan Farský (psp.cz)

Víte, kdo tráví nejvíc času s vašimi dětmi?

Učitelé.

Neměli by to tedy být ti nejlepší?

Já to pro svoje děti rozhodně chci, právě učitelé totiž do značné míry určují, jestli budou v životě úspěšné, samostatné, svobodné. A abychom měli nejlepší učitele, musíme je umět zaplatit.

V současné chvíli je učitel nejhůře placená vysokou školou podmíněná profese. Pokud to teď nezměníme, za dvacet let nebudeme mít na důchody.

Našli jsme proto v rozpočtu 15 mld. Kč, které by měli ředitelé škol rozdělit mezi ty dobré ve svém sboru a odradit od odchodu ty, kteří o tom uvažují. Je to první krok, jeden z mnoha, ale naprosto nezbytný.

Bohužel, kvůli tomu, že ještě není vláda, hrozí, že by se platy zvedaly až od roku 2019, a to nechceme. Věříme, že si všichni vzpomenou na předvolební sliby.

Profil Jana Farského naleznete zde
Zprávu ČTK k jednání poslanecké sněmovny naleznete zde

2 komentářů:

Vladimír Stanzel řekl(a)...
5. prosince 2017 v 16:35  

Ale tož, jakých 50 milionů, snad miliard, ne?

Vladimír Stanzel řekl(a)...
6. prosince 2017 v 20:52  

Není zač, pane Komárku. Není zač.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.