3 miliardy z OP VVV pro regionální školství

sobota 18. listopadu 2017 ·

Ministerstvo školství vyhlásilo další výzvu k předkládání žádostí o podporu z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Na pokračování výzvy Místní akční plány rozvoje vzdělávání jsou vyčleněny 3 miliardy korun, které by měly přispět k dalšímu zlepšování kvality vzdělávání v mateřských a základních školách.


Cílem výzvy Místní akční plány rozvoje vzdělávání II je podpora společného plánování a sdílení aktivit v území. Výzva podporuje intervence naplánované v místním akčním plánu, které vedou ke zlepšení kvality vzdělávání v mateřských a základních školách tím, že podpoří spolupráci zřizovatelů, škol a ostatních aktérů ve vzdělávání včetně organizací neformálního vzdělávání. Tato spolupráce bude zaměřená na společné informování, vzdělávání a plánování partnerských aktivit pro následné společné řešení místně specifických problémů a potřeb a vyhodnocování přínosů spolupráce. Důraz bude kladen na podporu pedagogických pracovníků formou vzdělávání, mentoringu a síťování se zkušenými kolegy. V rozvoji gramotností a klíčových kompetencí dětí a žáků bude podporována i spolupráce škol, vzdělávacích a kulturních center (např. místních knihoven, muzeí nebo mimoškolních vzdělávacích a kulturních center zřizovaných nestátními neziskovými organizacemi). Součástí výzvy je i podpora aktivit vedoucích k podpoře dětí a žáků ohrožených školním neúspěchem.

„Výzva Místní akční plány rozvoje vzdělávání II navazuje na cíle dosažené díky předchozí výzvě Místní akční plány rozvoje vzdělávání I a posouvá se již ke konkrétním krokům, které pomohou školám v rozvoji jejich potenciálu a spolupráce,“ uvedl Václav Velčovský, náměstek pro řízení sekce operačních programů MŠMT. Realizovány mohou být neinvestiční aktivity, které jsou komplementární s aktivitami škol podpořenými prostřednictvím tzv. šablon (zjednodušených projektů).

Místní akční skupiny, obce, svazky nebo sdružení obcí, městské části hlavního města Prahy a další subjekty splňující podmínky dané výzvou mohou o dotaci žádat od 15. listopadu 2017 do vyčerpání alokace, nejpozději však do 31. října 2018. Alokace výzvy byla stanovena na 3 miliardy korun.

Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.