On-line výstava „Prostorem a časem 1. světové války“

středa 18. října 2017 ·

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského se připojily k celonárodnímu projektu připomínání 1. světové války on-line výstavou „Prostorem a časem 1. světové války“.


Jsou zde využity a zhodnoceny oba projekty probíhající samostatně od roku 2014 „(Ne)zapomenuté pomníky“ a „Co četly děti před sto lety“ s průběžně doplňovanými informacemi o 1. světové válce z dobových časopisů, s nově získanými poznatky ze školních výročních zpráv a s proměnami přístupu, pojetí a výkladů této historické události, jak jsou podávány v didaktických publikacích vydaných v průběhu 20. a začátkem 21. století. Vše je doplněno aktuálními upoutávkami na nové publikace s tematikou 1. světové války a Československých legií. Společným pojítkem zmiňovaných informačních zdrojů je bohatý knihovní fond Pedagogické knihovny J. A. Komenského, který je touto formou prezentován a připomíná tak zároveň i specifické poslání této knihovny v systému knihoven v ČR pro oblast pedagogiky, vzdělávání, školství a příbuzných společenských věd.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.