Snažím se při vyučování vytvářet dobrou atmosféru, řekla oceněná učitelka

úterý 26. září 2017 ·

Vítězkou nultého ročníku Ceny pro inspirující pedagogy a průvodce vzděláváním Global Teacher Prize se stala Jana Kopecká ze Základní školy Kunratice. Získala šek na 50 tisíc a nominaci do mezinárodního boje o titul nejlepšího učitele planety. Informuje iDNES.cz.
„Oslovilo nás, jak hluboce se zamýšlíte nad tím, co budou děti potřebovat v životě, respektujete, že každé dítě má svůj rytmus, na žádné z nich nepospícháte, usilujete o vytváření vztahových hodnot mezi žáky,“ zdůvodnila porota výběr vítězky.

Kopecká učí už třicet let a ve své práci rozhodně nelení. Je totiž lektorkou kritického myšlení, vede dílny čtení i dílny pro učitele, pracuje jako interní i externí mentor, vede praxe studentů učitelství.

„Nečekala jsem, že v takové konkurenci uspěji. Myslím, že jsem zaujala tím, že se snažím vytvářet dobrou atmosféru a mít individuální přístup k žákům, učit je porozumění a toleranci,“ okomentovala pro iDNES.cz Kopecká svoje prvenství.

Porota sestávala z odborníků, kteří se angažují v oblasti vzdělávání. V porotě byly zastoupeny osobnosti z akademické, umělecké i soukromé sféry, učitelské praxe, státní správy i médií.

Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Janek Wagner řekl(a)...
26. září 2017 v 8:38  

Na webu soutěže není o výsledcích ani zmínka...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.