Školské odbory a akademici oznámí informace o chystaném protestu

pondělí 28. srpna 2017 ·

Zástupci školských odborů a asociací dnes společně s představiteli vysokých škol oznámí podrobnosti o svém protestu, který naplánovali na 1. září v Betlémské kapli. Chtějí upozornit na současnou situaci ve školství, se kterou nejsou spokojeni. Vláda podle nich učinila jen málo opatření pro zlepšení odměňování pedagogů i nepedagogických pracovníků ve školství, ačkoli to označila za svou prioritu. Informuje ČTK.Odbory chtějí docílit zvýšení mezd v regionálním školství do roku 2020 na 130 procent průměrné mzdy v Česku. Požadují přidat od listopadu 15 procent navíc, jinak se podle nich nepodaří do roku 2020 zvýšit mzdy dostatečně. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a ministerstvo školství jejich úsilí podporují, podle ministra financí Ivana Pilného (ANO) na to ale za současné situace nejsou v rozpočtech peníze.


Více peněz požadují i akademici. Na platy vysokoškolských pedagogů by podle nich příští rok mělo jít o 4,5 miliardy Kč více než letos. Ministerstvo financí ve svém návrhu počítá s růstem rozpočtu vysokých škol o 700 milionů korun.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.