Šéf odborů: Situace se dramatizuje ve školství vysokém i v regionálním. Zaměstnanci jsou odhodláni i protestovat

úterý 18. července 2017 ·

„Z našeho pohledu tou hlavní prioritou pro státní rozpočet je otázka navýšení platů,“ řekl šéf odborů ČMKOS Josef Středula po jednání s vládou a zástupci zaměstnavatelů. Pokud se platy nezvednou, avizuje Středula dusno. „Kolem toho bude ještě hodně nepříjemno. U vysokých škol jsou připraveni dokonce k posunu zahájení nového semestru a myslíme si, že to bude ještě hodně, hodně dramatické,“ prohlásil. Ve školství odbory požadují zvýšení platů až o 15%. Informuje server iDNES.cz.

S vládou budou odbory o navyšování platů zaměstnanců veřejného sektoru jednat 21. srpna.


Celý text naleznete zde

4 komentářů:

Unknown řekl(a)...
18. července 2017 v 11:13  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Unknown řekl(a)...
18. července 2017 v 11:14  

"Zaměstnanci jsou odhodláni i protestovat"

No dokonce?

A co dělaly odbory doteď, aby to nebylo dramatické? Probudily se před volbami?

Unknown řekl(a)...
18. července 2017 v 16:07  

Odbory se evidentně chystají na změnu taktiky po říjnových volbách. Vítězství socialistů už se totiž nepředpokládá, tak očekávám nástup "revoluční" rétoriky. Objevil se i nový fenomén a to jsou sociální sítě. Evidentně je to účinnější zbraň (viz. podpisová akce proti KŘ).

aknelka řekl(a)...
19. července 2017 v 18:43  

Když vidím, jaká moudra vypadávají z některých absolventů VŠ, tak jsem docela na rozpacích. Vidím problém v "materiálu", kdo všechno může být na VŠ přijat, i v náplni některých (hodně) oborů. Že nakonec absolvují a obdrží nějaký ten titul je už jen třešnička na dortu. A některým oborům bych ale zase moc přála (např. technickým). Ale protestovat asi budou víc ti z první skupiny...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.