Kariérní řád zatím platit nebude. Stále více poslanců váhá, zda ho podpoří

středa 28. června 2017 ·

V dubnu ještě všichni poslanci hnutí ANO pro přijetí kariérního řádu učitelů zvedli ruku. Proti hlasovala jen ODS a poslanec TOP 09 František Laudát. Nyní se ale postoje poslanců mění. „Oproti minulému hlasování jsme začali vnímat názory učitelů, 98 procent z nich bylo negativních,“ uvedl včera před jednáním sněmovny místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Informují Hospodářské noviny.


Zákon slibující učitelům kariérní postup a těm, kteří budou dobří, i finanční přilepšení, sněmovna v dubnu hladce schválila. Pak se ale objevil zástupce vznikající iniciativy Pedagogická komora Radek Sárközi a svou kritikou vše zvrátil. Přesvědčil senátory, aby kariérní řád vrátili zpátky do sněmovny. Poslanci pak včera zařadili jeho projednávání až na samý závěr jednání a k hlasování se už nedostali.

Ke kariérnímu řádu se poslanci vrátí až 11. července. Pokud ho schválí, bude náročné vše připravit přes prázdniny. Platit má už od září.

Podle MF DNES sílí mezi koaličními poslanci hlasy, aby podobu kariérního řádu dořešila až nová vláda.


Text Hospodářských novin naleznete zde
Citovaný text MF DNES naleznete v jejím dnešním vydání

2 komentářů:

Josef Soukal řekl(a)...
28. června 2017 v 11:16  

Zdeněk Sotolář publikoval dopis poslancům ke KŘ: http://www.pedagogicke.info/2017/06/zdenek-sotolar-dopis-poslancu-o.html

Radek Sárközi řekl(a)...
28. června 2017 v 14:30  

Podrobnosti k petici: http://www.pedagogicka-komora.cz

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.