Ministerstvo školství se zúčastní kampaně na podporu lidí s autismem

sobota 1. dubna 2017 ·

Budova ministerstva školství bude v následujících dnech modře osvícena. Podpoří tak kampaň „Česko svítí modře“ k Mezinárodnímu dni porozumění autismu. Jde o celorepublikovou dubnovou akci, kterou už čtvrtým rokem iniciuje Platforma Naděje pro autismus s neziskovou organizací Modrá beruška.


Celorepubliková kampaň je zahájena vždy dnem 2. dubna a trvá do konce měsíce. Propojuje organizátory osvětových akcí napříč republikou, posiluje vědomí sounáležitosti a solidarity s lidmi s poruchou autistického spektra a jejich rodinami. Druhý duben byl stanoven Světovým dnem autismu Valnou hromadou Organizací spojených národů před deseti lety, v roce 2007. V České republice vznikla osvětová kampaň „Česko svítí modře“ jako první projekt platformy Naděje pro autismus v roce 2014, kdy se konal její první ročník.

Cílem kampaně je zvýšit povědomí veřejnosti o problematice poruch autistického spektra (PAS) neboli autismu.

A proč právě modrá barva? Protože je symbolem komunikace – jedné ze tří oblastí, které jsou pro osoby s poruchou autistického spektra problematické a pro vzájemné porozumění zcela zásadní.

V České republice žije podle odhadů kolem 200 000 osob s poruchou autistického spektra.


Další informace naleznete zde

3 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...
1. dubna 2017 v 10:07  

Místo kravin - svícení modře apod., dejte šanci např. těm dětem s PAS, které dříve mohly být v praktické škole, protože nesnášejí velký kolektiv a dnes tam již nemohou být, protože nám to "ošetřila" vyhláška 27. Na malých městech a vesnicích nikdo nebude zřizovat třídu pro 2 autisty a tak je rodiče buď musí nechat v běžné škole nebo je učit v domácím vzdělávání (velice časté) nebo dojíždět i přes 50 km do velkého města, kde se takovou třídu zadaří sestavit.

Unknown řekl(a)...
1. dubna 2017 v 10:36  

1. dubna 2017 10:07

Paní Karvaiová, stále se ještě nepodařilo plně zbourat "praktické školy". Budovy stále ještě stojí a odborný personál ještě stále funguje. Nedokáži si však představit situaci po parlamentních volbách ohledně inkluze. I když na likvidaci dobře fungujícího speciálního školství se vedle socanů podílely svorně i ostatní politické strany a hnutí. Některé případy žáků s PAS jsou na běžných ZŠ naprosto neřešitelné.

Eva Adamová řekl(a)...
1. dubna 2017 v 10:55  

Autisté nepotřebují ministerstvo osvícené modře ale osvícené ministerstvo.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.