Vychází nové číslo Světa nadání

čtvrtek 16. února 2017 ·

V novém čísle internetového časopisu Svět nadání naleznete český překlad kapitoly z knihy Ruth Strangové Helping Your Gifted Child, publikovaný pod názvem Co ovlivňuje vývoj nadaného dítěte. Dále prakticky zaměřený příspěvek Aritmetické postupy v algebraických úlohách používané nadanými žáky na 1. stupni ZŠ autorky Mgr. Ireny Budínové, Ph.D., a zajímavý pohled na problematiku vzdělávání nadaných od slovenského autora PhDr. PaeDr. Dušana Fábika Pretrvávajúce mýty v segregovanej edukácii nadaných žiakov.


Časopis, který vychází dvakrát ročně jako odborné recenzované periodikum, je prostorem pro sdílení nových poznatků a zkušeností všech, kteří se zabývají výzkumem nadání nebo pracují s talentovanou a tvořivou populací dětí či dospělých. Zvláště učitelům nabízí možnost podělit se o své vzdělávací a výchovné metody (praktiky), které se jim osvědčily při výuce nadaných dětí. Časopis je však také příležitostí pro vzájemné propojování odborníků různých specializací, kteří chtějí hledat a objevovat cesty a způsoby, jak talenty kultivovat a rozvíjet. Nabízí prostor k publikování jak renomovaným autorům, tak i začínajícím odborníkům a studentům vysokých škol.

Svět nadání vychází ve spolupráci Národního institutu pro další vzdělávání a Institutu výzkumu dětí, mládeže a rodiny, Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Šéfredaktorkou je doc. PhDr. Šárka Portešová, Ph.D.


Zdroj: Tisková zpráva NIDV
Texty jsou ke stažení zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.