Rozhodnutí státu, že od roku 2020 musí zřizovatel zajistit místo ve školce i dvouletému dítěti, zneklidňuje starosty mnoha obcí

sobota 18. února 2017 ·

„Ministerstvo školství bez předchozího zkoumání nastolí problém pro všechny obce a města. Jsou to přednostně umístění čtyřletí předškoláci a posléze dvouletí. Pro malé obce je to velmi zneklidňující zjištění,“ míní starosta Doubravy na Karvinsku Pavel Krsek v reportáži deníku Právo. „V nejhorším scénáři investujeme nemalé peníze do navýšení kapacity, a rodiče se rozhodnou děti do mateřské školy nedávat. Ještě v horším případě, nezůstane po příchodu nového ministra kámen na kameni a nám zůstanou jen oči pro pláč,“ dodává.

Také starosta Štěpánkovic na Opavsku Bernard Halfar (SN Štěpánkovice) není z nařízení, že obce musí zajistit školku i dvouletým dětem, nadšený. „Nikdo už nebere v potaz, že pro dvouleté děti musí být větší počet personálu, že tyto děti mají větší nemocnost, takže vybudované kapacity budou využity z 30 až 50 procent. A co s personálem, který nebude mít koho vychovávat? Stát opět zasahuje do věcí, které má nechat na obcích,“ myslí si. Potvrdil, že v jeho obci už starosti s počtem míst v mateřské škole, která má kapacitu 112 dětí, řeší.


Celý text naleznete v dnešním vydání deníku Právo

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.