On-line seminář 8. února: Učitel – kurátor digitálního obsahu

pondělí 6. února 2017 ·

Lektor Michal Černý se bude v aktuálním online setkání věnovat tématu digitálního informačního kurátorství a možnostem jeho využití pro učitele. Ukáže, co má tento koncept společného s konektivismem a proč může být pro učitele praktickým a užitečným přístupem ke správě digitálního obsahu.

                                                               Cíle setkání:

• Představit koncept digitálního učebního kurátorství jako činnosti pro vlastní potřebu.
• Představit koncept digitálního učebního kurátorství jako pedagogický koncept v reálném školním prostředí.
• Ukázat, jak lze pomocí kurátorského přístupu vytvářet učební texty a materiály.
• Nabídnout základní nástroje na tvorbu digitálních sbírek a kolekcí s tipy, jak je využívat.

Program setkání:

• Digitální informační kurátorství – co, proč, jak?
• Modely, koncepty, motivace
• Kurátorství a osobní vzdělávací prostředí (PLE) a osobní informační management
• Příklady kurátorského přístupu
• Informační výchova a kurátorství
• Jak se stát kurátorem?
• Jednotlivé nástroje a možné postupy k tvorbě kolekcí a sbírek

Setkání je určeno učitelům základních a středních škol.

Setkání se uskuteční ve středu 8. 2. 2017 od 20.00 na Metodickém portálu RVP.CZ.


Další informace naleznete zde

3 komentářů:

Tajný Učitel řekl(a)...
6. února 2017 14:13  

alternativně webinář: "Učitel, kurátor obsahu tlustého střeva"

Jana Karvaiová řekl(a)...
6. února 2017 14:28  

No,vzal jste mi to z úst. Co třeba - učitel kurátor pro kontrolu pravidelného větrání ve třídách?

Michal Komárek řekl(a)...
6. února 2017 14:40  

Paní Karvaiová, Tajný učiteli, děkuji - téma "jazyka školských institucí", případně jeho "dekonstrukce", na které jsme narazili například v diskusi k nové iniciativě ČŠI, je myslím velmi podstatné a jak ukazujete, může být i zábavné. Myslím, že bychom se mu na ČŠ mohli a měli věnovat systematicky. Hezký den!Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.