Kraj dá milióny na stipendia studentů

středa 1. února 2017 ·

Olomoucké hejtmanství bude i letos v kraji podporovat vybrané učňovské a technické obory zakončené maturitní zkouškou. V krajském rozpočtu je na stipendia studentům a podporu středních škol vyčleněno přes 6,8 miliónu korun.


Ladislav Hynek (kr-olomoucky.cz)
„Učňovská stipendia vyplácí Olomoucký kraj od školního roku 2010/2011. Podařilo se nám díky tomu zastavit propad zájmu o některé obory a například u oboru obráběč kovů jsme zaznamenali zvýšený zájem o studium. Ve školním roce 2014/2015 jsme proto zavedli stipendia i pro žáky technických oborů zakončených maturitní zkouškou,“ řekl náměstek olomouckého hejtmana Ladislav Hynek. „Nicméně počet uchazečů o studium perspektivních oborů je stále nedostatečný, proto systém stipendií pokračuje,“ dodal Hynek.

Žáci učebních oborů vzdělání pobírají od kraje v prvním ročníku 1500, ve druhém 2000 a v posledním 2500 korun za pololetí. Na konci školního roku mají za vyznamenání na vysvědčení nárok na jednorázovou odměnu. Stipendia pro žáky maturitních oborů vzdělání činí od 1500 korun v prvním po 3000 korun ve čtvrtém ročníku, a to za každé pololetí kromě posledního ročníku, kdy žák získá stipendium pouze za první pololetí.


Celý text naleznete v dnešním vydání deníku Právo

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.