Přípravná třída je šancí pro prvňáčky s odkladem, připraví je do školy

neděle 22. ledna 2017 ·

Půl roku trvalo Anně Petrčkové, zástupkyni ředitelky základní školy Na Celně, než připravila pevné stavební kameny pro zrod přípravné třídy základní školy pro děti, které dostanou odklad od vstupu do první třídy. S nabídkou obešla všechny mateřské školy, místní pediatry v Mladé Boleslavi a oslovila s informací i školská poradenská zařízení, poté se již čekalo, zda bude zájem ze strany rodičů. Reportáž přináší Boleslavský deník.

„Vytvořit přípravnou třídu mělo smysl. Věděli jsme, že v Mladé Boleslavi žije mnoho dětí s odkladem, které potřebují dorovnat chybějící rok, ať už proto, že neměly dokonalou slovní zásobu, měly vadu řeči či nebyly fyzicky vyspělé," hodnotí po půl roce fungování třídy ředitelka školy Ivana Pacovská.

Děti dělají takřka vše jako v klasické základní škole. „Během dne se věnujeme různým činnostem. Plníme například úkoly z pracovních sešitů, takže vystřihujeme, lepíme, vybarvujeme, malujeme, učíme se držet tužku, ale také recitujeme, vyprávíme, známe základní písmena a číslice. Také cvičíme a chodíme na procházky," popsala ve stručnosti dění třídní učitelka Michaela Jírová, která má za sebou bezmála třicetiletou praxi ve škole.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.