Česko má svou národní koalici pro digitální pracovní místa

sobota 3. prosince 2016 ·

Zvýšit uplatnění lidí na pracovním trhu v oblasti IT má za cíl Česká národní koalice pro digitální pracovní místa, kterou nově zřídilo MŠMT. V Bruselu byla tato koalice přijata mezi dalších 12 národních koalic Evropy. Česká republika tak patří k zemím, které ke Strategii digitálního zdělávání a digitalizaci přistupují aktivně. Informuje o tom tisková zpráva MŠMT.


Jaroslav Fidrmuc (msmt.cz)
"V České republice je v tuto chvíli cca 10 tisíc volných pracovních míst pro odborníky v informačních technologiích a v rámci EU se odhaduje cca 750 tisíc takových volných míst. Potřebu těchto pracovních míst přinášejí změny ve všech oborech lidské činnosti spojené s rozvojem digitálních technologií, ale chybí kvalifikovaní pracovníci, kteří by na tato místa nastoupili," říká náměstek ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Fidrmuc, který se jednání v Bruselu zúčastnil.

Česká národní koalice pro digitální pracovní místa má několik zásadních úkolů:

1. Aktivovat všechny složky společnosti (státní správa, samospráva, zaměstnavatelské svazy, odbory, zaměstnavatele, vzdělavatele) v tom, aby aktivně přispěli ke zvýšení počtu kvalifikovaných pracovníků pro IT obory (i v souvislosti se změnou struktury požadavků pracovního trhu) a to formou počátečního vzdělávání, dalšího vzdělávání, vzdělávání manažerů atd.

 2. Zvýšit povědomí společnosti o změnách, které v souvislosti s digitalizací nastávají, a tím zajistit aktivní přístup lidí k sebevzdělávání v oblasti IT.

3. Koordinovat činnosti, které v obou oblastech (podpory vzdělávání i informovanosti) tak, aby se vytvořil synergický efekt.

"Koalice by měla zvýšit uplatnění lidí na pracovním trhu. Pracovní trh se v současnosti dělí na tři skupiny - zaměstnané, nezaměstnané a volná pracovní místa, na která však chybí kvalifikovaní pracovníci. Ideálním stavem je vynulovat obě poslední skupiny," dodává náměstek Jaroslav Fidrmuc.

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.