Nová metodika pro výuku žáků-cizinců

čtvrtek 17. listopadu 2016 ·

Národní institut pro další vzdělávání v rámci podpory pedagogických pracovníků vzdělávajících žáky-cizince připravil ve spolupráci s Mgr. Janou Táborkovou novou metodiku Hezky česky. Soubor materiálů k podpoře výuky českého jazyka pro cizince na úrovni začátečník zahrnuje pracovní listy s tematicky uspořádanými lekcemi a metodické pokyny.

Autorka metodiky je dlouholetou a zkušenou pedagožkou věnující se výuce žáků s odlišným mateřským jazykem. Ve své praxi se zaměřuje zejména na nově příchozí žáky s žádnou či minimální znalostí českého jazyka.


Celá metodika je ke stažení zde

9 komentářů:

laimes28 řekl(a)...
17. listopadu 2016 9:18  

chtěl bych tu kolegyni vidět jak alimu z mosambiku vysvětluje tu brusli

Fanda Moudry řekl(a)...
17. listopadu 2016 10:52  

Zajímavé - Vietnamce tam neuvidíš. Vietnamce, Číňany neuvidíš ani na pracovním úřadě a na sociálce.

laimes28 řekl(a)...
17. listopadu 2016 14:09  

vietnamci nemaj čas , makají v pěstírnách,musej zásobit půlku evropy

Fanda Moudry řekl(a)...
17. listopadu 2016 17:57  

Však už trávu mají povolenou v půlce USA, tak můžou exportovat i tam. Na sociálce je neuvidíš.

tyrjir řekl(a)...
17. listopadu 2016 18:28  

Proč se NIDV zabývá takovouhle PŘÍŠTIPKAŘINOU (nedostačujícím materiálem)?

Co dělá ve věci jazykové přípravy cizinců Národní ústav pro vzdělávání, který je jako tvůrce a správce vzdělávacích programů za danou oblast, domnívám se, mnohem víc příslušný a tedy i zodpovědný?

Kdysi měli cizinci možnost soustředěně absolvovat intenzivní jazykové kursy ve specializovaných podmínkách. Teď se snad počítá s tím, že to budou zvládat učitelé vedle běžné výuky v běžných školách na té úrovni, jak jim to NIDV ukazuje?


J.Týř

Tajný Učitel řekl(a)...
17. listopadu 2016 18:53  

A tak tu máme šmahem další stereotyp. Romové na pracáku a Vietnamci v pěstírnách. Pěkně to pánové, válíte. Elita národa.

Fanda Moudry řekl(a)...
17. listopadu 2016 19:59  

A kdo tady píše o Romech?

m vanek řekl(a)...
17. listopadu 2016 21:24  

Nemělo tohle být už dávno? Když k nám nastupovali ukrajinci, mongolové a vietnamci. Asi 20 let zpoždění. Češtináři se už za ty roky s tímhle museli nějak vypořádat. Jestli to učitelům na školách stačí, nedovedu posoudit. Nejsem češtinář.
Čekal bych ale výukový materiál pro ty děti a jejich rodiče. Dvoujazyčný a blbuvzdorný.

laimes28 řekl(a)...
18. listopadu 2016 12:25  

jestli takto učit cizince to je efektivnější učit kozy bruslitČlánky dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.