Začínají podzimní prázdniny. Na mnoha místech proběhnou akce pro děti i dospělé, větší zájem je o cesty k moři

středa 26. října 2016 ·

Na základních a středních školách dnes začínají dvoudenní podzimní prázdniny. Včetně státního svátku, který se oslavuje v pátek, mají tak všechny děti i s víkendem pětidenní volno. Na některých školách se neučí od začátku týdne, protože jejich vedení vyhlásilo ředitelské volno. To se využívá například k dalšímu vzdělávání učitelů.

Na mnoha místech se o podzimních prázdninách konají akce pro děti i dospělé. Například na zámku Loučeň, na hradě a zámku Staré Hrady, v zoologické zahradě ve Dvoře Králové, v liberecké iQLandii nebo v Planetáriu Praha.

Během podzimních prázdnin vyráží Češi také za teplem. O cesty k moři je letos podle cestovních kanceláří větší zájem než loni, nejžádanějšími destinacemi jsou Egypt a Spojené arabské emiráty.


Celou zprávu ČTK naleznete zde

2 komentářů:

turistao 982 řekl(a)...
29. října 2016 v 11:05  

Ty cesty k moři určitě využijí především učitelé, vzhledem k výši jejich platů je to naprosto drobná a bezvýznamná částka.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
29. října 2016 v 11:29  

V tuto dobu bude Chorvatsko levnější než tuzemská dovolená. Akorát to nebude na koupání :-)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.