Přehlídka školních projektů Život napříč kulturami

pátek 21. října 2016 ·

Kdo vlastně jsem? Jak poznám, kde jsem doma? Co se nám líbí na životě v naší čtvrti a v Praze? Kdo jsou lidé, které během dne potkávám? Co máme společného a čím se lišíme? Co potřebujeme, abychom mohli žít pohromadě a fungovalo to? Magistrát hlavního města Prahy a vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni vyhlašují přehlídku školních projektů pro žáky základních škol v Praze „Život napříč kulturami“.


Motivaci k vyhlášení této přehlídky vysvětluje Jana Hajná z Magistrátu hlavního města Prahy: „Praha je multikulturní město, kde vedle sebe žijí lidé různých národností a zvyků, kde lidé mluví různými jazyky, liší se vzhledem i tradicemi. A protože dobré sousedské vztahy jsou pro nás velmi důležité, rozhodli jsme se dát podnět k organizaci přehlídky školních projektů. Hledali jsme formát, jak zapojit školy, učitele i žáky do aktivit, které povedou k předcházení nedorozumění mezi lidmi. Chceme podpořit žáky ve schopnosti vnímat sebe i ostatní s úctou a respektem.“

„Videa, fotografie, blogy, sociální sítě i veřejné akce – to vše jsou formy, pomocí kterých se mohou školní týmy do přehlídky zapojit a poznávat, jak lidé kolem nich žijí, v čem se liší, co mají společného. Zároveň chceme, aby projekty nezůstaly jen u popisu, odkud kdo je, kde se narodili jeho rodiče nebo jaké „typické“ jídlo rád vaří, ale šly více do hloubky. Žáci by měli prozkoumat i svoje hodnoty, postoje – tedy vlastní předsudky, stereotypy a schopnost empatie a tolerance vůči ostatním“, přibližuje zadání školních projektů koordinátorka interkulturního vzdělávání Alena Felcmanová ze vzdělávacího programu Varianty organizace Člověk v tísni.

Přehlídka je určena školním týmům ze základních škol v Praze. Týmy se mohou mimo jiné zapojit formou videa, (foto)blogu, výstavy a jiných akcí pro veřejnost nebo kampaní (projektem) na sociálních sítích.


Podrobnosti naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.