Objev svůj talent: Evropský týden odborných dovedností chce zvýšit prestiž odborného vzdělávání

pátek 28. října 2016 ·

Odborným vzděláváním prošlo více než 70 % populace v České republice, což je číslo přesahující evropský průměr. Zvýšit atraktivitu a image odbornému vzdělávání, aby právě jeho prostřednictvím mladí lidé i dospělí rozvíjeli své schopnosti a dovednosti, má za cíl Evropský týden odborných dovedností, který vyhlašuje Evropská komise od 5. do 12. prosince 2016.

Cílem akce je:

- oslovit co nejširší veřejnost - rodiče, žáky/studenty, firmy, společnost jako celek a zvýšit tak atraktivitu a image odborného vzdělávání a přípravy
- předvést špičkovou úroveň a kvalitu odborného vzdělávání a přípravy a zvýšit tak povědomí o široké škále možností, které OVP poskytuje
- zaměřit se na klíčovou roli odborného vzdělávání při podpoře inovací a konkurenceschopnosti v Evropě, a na ukázku toho, jak může přispět ke zlepšení zaměstnatelnosti
- vyzdvihnout pozitivní zkušenosti a příležitosti v oblasti odborného vzdělávání
- inspirovat žáky, studenty a podnikatele a motivovat je k novému náhledu na odborné vzdělávání a přípravu.


Více informací naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.