Novým školským ombudsmanem bude zakladatel ankety Zlatý Ámos Ladislav Hrzal

úterý 6. září 2016 ·

Ladislav Hrzal nahradí od 15. září ve funkci školského ombudsmana bývalého ministra Eduarda Zemana. Ve školním roce 2016/2017 se bude věnovat hlavně šikaně. Měl by působit převážně v terénu a vytvářet obecná doporučení pro ministerstvo školství, řekla podle ČTK na dnešní tiskové konferenci ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). 

Ladislav Hrzal  (FOTO: adam.cz)
Funkci školského ombudsmana v září 2014 zřídil tehdejší ministr školství Marcel Chládek (ČSSD). Od začátku ji vykonával Zeman, který byl ministrem školství v letech 1998 až 2002. Jeho úkolem bylo řešit stížnosti, kterými se nemůže zabývat ministerstvo, ani Česká školní inspekce.

Ministryně Valachová má o práci školského ombudsmana jiné představy. Nechce, aby byl převážně byrokratem. "Chceme, aby školský ombudsman byl vrbou pro učitele, rodiče i děti. Aby byl přítomen na školách, aby komunikoval se všemi aktéry," řekla Valachová.

Dvaašedesátiletého Hrzala oslovila právě díky jeho působení v čele ankety Zlatý Ámos, v níž se 23 let vybírá nejoblíbenější učitel v Česku. Pedagogy do ankety přihlašují jejich žáci.

Celý text naleznete zde

5 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
6. září 2016 v 14:24  

Jaké je poslání, statut a pracovní náplň školského ombudsmana? Kde je o tom jaký dokument?

http://zpravy.idnes.cz/nevyrazny-ombudsman-0r4-/domaci.aspx?c=A160314_101550_domaci_zt

Bude snad školský ombudsman řešit hlavně problémy "vzdělávacích populistů v Tísni"?

http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/reakce-ministryne-valachove-k-praci-ombudsmana-msmt

Zdeněk Bělecký řekl(a)...
6. září 2016 v 18:04  

Zajímalo by mě, jestli na plat ombudsmana bude ministryně žádat šablonami.

Eva Adamová řekl(a)...
6. září 2016 v 21:31  

Tak napřed to byl Slávek a teď je to najednou Ladislav? Ještě mi tam chybělo Eda Zeman místo Eduard.

turistao 982 řekl(a)...
7. září 2016 v 17:04  

Mnohé z nás by možná zajímalo, do jaké trafiky byl odeslán bývalý školský omdbusman E.Zeman. Nevíte to někdo?

Nicka Pytlik řekl(a)...
9. září 2016 v 23:08  

Tak vrbou pravíte? Nechám mu pár dní na rozkoukanou, a pak mu pošlu svůj archiv. Počítám, že do konce svého funkčního období bude mít co dělat.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.